Strona główna1 » Blog2 » Garaż drewniany czy blaszany - jaki wybrać?

Garaż drewniany czy blaszany - jaki wybrać?

Data dodania: 23-12-2019 Wyświetleń: 33

Coraz więcej osób nie wyobraża sobie życia bez samochodu, a tym samym bez bezpiecznego schronienia, w którym można zostawić auto. Jeśli nie chcesz, aby samochód stał na dworze, powinieneś przemyśleć zakup garażu - to świetne miejsce do zaparkowania, majsterkowania i przechowywania narzędzi. Pozostaje pytanie: jaki garaż wybrać, blaszany czy drewniany? Po przeczytaniu naszych wskazówek, na pewno wybierzesz najlepsze rozwiązanie.alt

Rodzaje garaży

Pierwszą sprawą, o jakiej musisz pamiętać podczas zakupu jest typ garażu. Możesz zdecydować się na jeden spośród kilku rodzajów garaży, do wyboru masz m.in.:

 • garaż wkomponowany w bryłę budynku,
 • garaż przylegający do budynku,
 • garaż wolnostojący.

Pierwsze dwa rozwiązania wymagają dużych nakładów finansowych i setek dokumentów, zaś postawienie garażu wolnostojącego jest proste i szybkie. Warto wspomnieć, że większość garaży wolnostojących nie wymaga pozwolenia na budowę. Wystarczy, że posiadasz na swojej działce spory kawałek zieleni, na którym można postawić gotowy garaż blaszany czy drewniany. Nie wiesz, które z tych rozwiązań będzie lepsze dla Ciebie? Zapraszamy do dalszej części artykułu, w której przedstawiamy zalety i wady obu garaży.

Garaż drewniany - plus i minusy

Garaż drewniany to sprawdzone rozwiązanie, które posiada liczne zalety:

 • jest łatwy i szybki w budowie;
 • nie jest narażony na korozję;
 • jest stosunkowo tani;
 • prezentuje się o wiele lepiej od konstrukcji z blachy;
 • garaż drewniany zapewnia lepsze ocieplenie niż blaszak;
 • drewno sosnowe to wytrzymały i odporny na czynniki atmosferyczne materiał.

Oczywiście nie możemy zapomnieć o wadach związanych z zakupem drewnianego garażu. Przede wszystkim garaż z drewna wymaga regularnej impregnacji, która uchroni go przed grzybami, pasożytami, kornikami i wilgocią. Żeby nasz garaż zachował perfekcyjny wygląd, musimy pamiętać o jego odświeżeniu po kilku latach.

Garaż blaszany - plusy i minusy

Podobnie jak garaż drewniany, również popularny blaszak ma wiele zalet:

 • jest błyskawiczny w montażu;
 • garaż z blachy to najtańsze rozwiązanie;
 • jest wyjątkowo mobilny - nie musi być przytwierdzony do powierzchni na stałe.

Decydując się jaki garaż kupić - blaszany czy drewniany, musisz pamiętać o wadach tego pierwszego rozwiązania. Garaż z blachy nie uchroni samochodu przed mrozem, więc podczas ujemnych temperatur i tak zobaczysz oszronione szyby. Poza tym garaż z blachy nie jest odporny na warunki pogodowe, nawet lekki podmuch wiatru może przewrócić konstrukcję. Wybierając blaszany garaż musisz też wziąć pod uwagę korozję i koszty związane z jej usuwaniem.

Wiata czy garaż

Garaż drewniany to niejedyne miejsce, w którym schronisz swój samochód - możesz zdecydować się na estetyczną i funkcjonalną wiatę garażową z drewna. Wiata to tani sposób na uchronienie auta przed warunkami atmosferycznymi, poza tym jej budowa jest wyjątkowo szybka, a sama konstrukcja doskonale zlewa się z otoczeniem. Ciekawym rozwiązaniem będzie też zakup garażu drewnianego z wiatą, który znajdziesz w naszym sklepie.


Przejdź do strony głównej