Strona główna » Ocieplenie

Ocieplenie

Ocieplenie domku drewnianego

Przez dach, podłogę i ściany z wnętrza domku do otoczenia przenika najwięcej ciepła, dlatego wskazane jest ocieplenie tych elementów. Tym sposobem zniwelujesz utratę ciepła, zapobiegając jednocześnie nadmierne nagrzewaniu się budynku. Jak wykonać ocieplenie domku drewnianego?
 

Ocieplenie dachu domku drewnianego

 
Dach domku drewnianego należy pokryć wełną o grubości 10 cm. Na początku przystępujemy do montażu membrany paroprzepuszczalnej między płatwiami pod deskami dachowymi. Następnie zajmujemy się zamocowaniem wełny, folii wiatroizolacyjnej i deski podbitki.
 

Ocieplenie podłogi domku drewnianego

 
Usługa ta szczególnie polecana jest ze względu na niskie koszty ocieplenia podłogi. W przypadku płyty fundamentowej lub wylewki, ułożona zostaje papa podładowa i kolejno legary konstrukcji budynku, folia wiatroizolacyjna oraz wełna mineralna o grubości 10 cm. Właścicielom mniejszych domków zalecamy wełnę o grubości 7 cm i folię termoizolacyjną. W następnej kolejności montowane są deski podłogowe. Jeśli domek znajduje się na bloczkach fundamentowych, wtedy warto ułożyć płyty OSB między legary. Same bloczki muszą być pokryte papą bitumiczną.
 

Ocieplenie ścian domku drewnianego

 
Jeśli Twój domek drewniany ma służyć wypoczynkowi w cieplejsze i chłodniejsze dni, zdecyduj się również na ocieplenie ścian. Do tego zadania należy wykorzystać wełnę mineralną o grubości 10 cm. Najpierw montujemy membranę paroprzepuszczalną. W dalszej kolejności nabijamy kantówki wykonane z wysokiej jakości drewna. Między kantówkami powinna znaleźć się wełna mineralna, którą przykrywamy folią paraizolacyjną. Na samym końcu nabijamy boazerię i listwy wykańczające.
 

Przejdź do strony głównej
    Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
    Nie pokazuj więcej tego komunikatu