Strona główna1 » Blog

Szukaj

Nasze hity

BlogWyszukaj artykuł korzystając z naszej wyszukiwarki

Inwestycja w domki letniskowe - czy się opłaca?

14-10-2019
Inwestycja w domki letniskowe - czy się opłaca?

Czy wiesz, że inwestycja w domki letniskowe to tak naprawdę inwestycja w idealny odpoczynek i dodatkowe źródło przychodów? Dowodzą temu badania Głównego Urzędu Statystycznego, które już 4 lata temu wykazały, że Polacy coraz częściej decydują się na urlop w kraju. Moda na zagraniczne podróże osłabła, a jeśli coraz chętniej spędzamy czas w polskich regionach - w tym np. nad morzem, to naturalnie wzrasta zapotrzebowanie na nocleg. Statystyki pokazują również, że chętniej wybiera się drewniane domki niż pokoje w hotelach. Powód jest jasny - większa swoboda, przytulność miejsca i optymalne koszty. Dowiedz się gdzie postawić domek letniskowy i co zrobić, żeby jego budowa przebiegała szybko. 

Przeczytaj całość

Zgłoszenie budowy domku letniskowego - procedury + wzór dokumentu.

23-09-2019
Zgłoszenie budowy domku letniskowego - procedury + wzór dokumentu.

Zgłoszenie budowy domku letniskowego do administracji architektoniczno-budowlanej to podstawowy krok, który trzeba zrobić. Jeśli zastanawiasz się jak zalegalizować domek letniskowy, jakie formalności trzeba dopełnić i czy wzór zgłoszenia budowy domku letniskowego jest do pobrania na stronie internetowej, dobrze trafiłeś. Z artykułu dowiesz się wszystkiego co musisz wiedzieć, aby pełnoprawnie cieszyć się budynkiem rekreacji indywidualnej, czyli służącym wypoczynkowi ograniczonemu w czasie.

Przeczytaj całość

Czy można mieszkać w domku letniskowym?

23-08-2019
Czy można mieszkać w domku letniskowym?

Nieduży domek usytuowany w malowniczej okolicy to marzenie wielu rodzin, niektóre z nich idą o krok dalej - upatrują w domkach letniskowych szansy na całoroczne mieszkanie. Ale czy można mieszkać w domku letniskowym legalnie? Jest to możliwe, choć wiele zależy od miejscowych planów zagospodarowania. W poniższym artykule postaramy się odpowiedzieć na wszelkie pytania i wątpliwości, które trapią przyszłych właścicieli całorocznych domków letniskowych.

Przeczytaj całość

Domek letniskowy, a pozwolenie na budowę

31-07-2019
Domek letniskowy, a pozwolenie na budowę

Chcesz postawić na działce domek letniskowy i zastanawiasz się, czy jest potrzebne pozwolenie na budowę? Zapoznaj się z naszym poradnikiem i dowiedz się, na jaki budynek się zdecydować, by uniknąć nadmiaru formalności. Istnieją bowiem domki letniskowe, które można wybudować bez pozwolenia - wówczas konieczne jest jedynie zgłoszenie. Kogo trzeba powiadomić o budowie domku i jakie warunki należy spełnić?

Przeczytaj całość

Jaki domek letniskowy wybrać?

16-03-2019
Jaki domek letniskowy wybrać?

Domek na działce stanowi obecnie dla wielu pewną alternatywne na letni wypoczynek. Ludzie coraz częściej inwestują w domki drewniane zlokalizowane w pięknej, spokojnej okolicy zamiast wydawać pieniądze na drogie hotele i zagraniczne wyjazdy. Posiadając domek letniskowy jesteśmy na wakacjach, ale również jesteśmy u siebie. Coraz bardziej nowoczesne domki drewniane pozwalają spędzać czas w komfortowych warunkach przez cały rok.

Przeczytaj całość

Ogrzewanie  domku letniskowego?

16-03-2019
Ogrzewanie  domku letniskowego?Domek na działce doskonale nadaje się na weekendowe wypady jak i dłuższe pobyty z dala od gwaru miasta. Na taką inwestycję decyduje się w ostatnich czasach wiele osób, które cenią sobie odpoczynek w spokoju i harmonii z naturą. Z racji tego, iż domek letniskowy jest użytkowany jedynie przez kilka miesięcy w roku należy dokładnie przemyśleć kwestię jego ogrzewania, tak by rozwiązanie było jak najbardziej optymalne.
Przeczytaj całość

Warunki budowy domku letniskowego

16-03-2019
Warunki budowy domku letniskowegoDomek letniskowy w przepisach o prawie budowlanym jest definiowany jako wolno stojący parterowy budynek rekreacji indywidualnej, rozumiany jako budynek przeznaczony do okresowego wypoczynku, o powierzchni zabudowy do 35 m². Budynek rekreacji indywidualnej jest przewidziany przez ustawodawcę jako obiekt zamieszkiwany okresowo w przeciwieństwie do budynku mieszkalnego całorocznego.
Przeczytaj całość

Jak zabezpieczyć domek letniskowy przed włamaniem i kradzieżą?

10-03-2019
Jak zabezpieczyć domek letniskowy przed włamaniem i kradzieżą?Domek letniskowy w dzisiejszych czasach stanowi doskonałą odskocznię od gwaru miasta i codziennego zabiegania. Jeśli taka posesja znajduję się w pięknej, cichej okolicy wspaniale można tam się zrelaksować i zregenerować swoje siły. Z racji tego, iż domki na działce są obecnie wyposażane w najwyższej jakości sprzęty, a niektóre posesje znajdują się w odludnej okolicy, są narażone na włamania i kradzieże.
Przeczytaj całość

Jak przygotować domek letniskowy do zimy?

01-03-2019
Jak przygotować domek letniskowy do zimy?

Kiedy sezon urlopowy dobiega końca właściciele domków letniskowych powinni zacząć przygotowywać swoje posesje do okresu jesienno – zimowego. Prawidłowe zabezpieczenie zagwarantuje nam powrót do przyjemnego użytkowania, kiedy zacznie się okres wiosenno – letni. Przygotowanie do zimy warto rozpocząć jeszcze, kiedy sprzyjają temu warunki pogodowe.

Przeczytaj całość

Czy warto ubezpieczyć domek letniskowy?

28-04-2018
Czy warto ubezpieczyć domek letniskowy?

Domek letniskowy zdecydowanie sprzyja relaksowi i odpoczynkowi w miejscu otoczonym przyrodą. Niestety tego typu budowle, tak samo, jak domy i mieszkania, narażone są na liczne zniszczenia. Nie każdy właściciel zdaje sobie jednak sprawę z tego, że odpowiednie ubezpieczenie domku letniskowego należy do niezbędnych wydatków. Tylko czy warto wykupić polisę na taką nieruchomość?

Przeczytaj całość