Strona główna1 » Blog2 » Ile kosztuje domek letniskowy w 2020 roku?

Ile kosztuje domek letniskowy w 2020 roku?

Data dodania: 21-06-2020 Wyświetleń: 20 Ceny domków letniskowych są bardzo niskie w porównaniu z cenami normalnych domów. Jednak jeśli porównać je do cen wynajmu pokoju w hotelu, tańszy będzie hotel. Jednak domek letniskowy to pełna swoboda, prywatność, a przede wszystkim możliwość spędzania tam mnóstwa czasu, za który już koszty hotelu mogłyby cenę domku przerosnąć. Cena odgrywa bardzo ważną rolę w wyborze domku letniskowego. Nie można jej traktować jako najważniejszego kryterium, ale nie ma osoby, która nie bierze jej pod uwagę.

Ile kosztuje domek letniskowy w 2020 roku?

Ceny domków letniskowych są bardzo niskie w porównaniu z cenami normalnych domów. Jednak jeśli porównać je do cen wynajmu pokoju w hotelu, tańszy będzie hotel. Jednak domek letniskowy to pełna swoboda, prywatność, a przede wszystkim możliwość spędzania tam mnóstwa czasu, za który już koszty hotelu mogłyby cenę domku przerosnąć. Cena odgrywa bardzo ważną rolę w wyborze domku letniskowego. Nie można jej traktować jako najważniejszego kryterium, ale nie ma osoby, która nie bierze jej pod uwagę.
 

Ile kosztuje domek letniskowy?

Domek letniskowy to najczęściej nieduży domek drewniany. Takie domki nie są bardzo drogie, aczkolwiek są takie, które mogą kosztować naprawdę sporo. Nie sposób podać konkretnych kwot, gdyż cena takiego domku zależy od wielu czynników. Na rynku można znaleźć zarówno malutkie domki mobilne z jednym pomieszczeniem dla 1-2 osób, kosztujące kilka – kilkanaście tysięcy złotych, jak i większe domki całoroczne, które mogą kosztować nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Inna sprawa to to, że gotowy domek będzie tańszy niż taki, który zbudujemy samodzielnie.
 

Od czego zależy cena domku letniskowego?

Na cenę domku letniskowego ma wpływ wiele rzeczy. Przede wszystkim cena zależy od rodzaju domku (mobilny, stacjonarny, gotowy, budowany samodzielnie, itp.) i jego wielkości. Oprócz tego istotne są takie czynniki jak: obecność lub brak wyposażenia – domki z wyposażeniem będą droższe od tych bez wyposażenia, ale te bez trzeba urządzić we własnym zakresie, co wiąże się i tak z kosztami; jakość materiałów użytych do budowy domku; braku lub obecności instalacji elektrycznych, ogrzewania, wody itp.; wcześniejsze użytkowanie – używany domek letniskowy będzie tańszy od nowego, jednak trzeba się spodziewać w nim pewnego stopnia zużycia zarówno wyposażenia, jak i na zewnątrz; brak lub posiadanie ocieplenia; Wszystko to znacznie wpływa na cenę. Najtańsze domki są małe, mają zazwyczaj jedno pomieszczenie i nie są wyposażone ani nie mają żadnych instalacji. Trzeba więc liczyć się z dodatkowymi kosztami, które trzeba będzie ponieść na przystosowanie domku do użytkowania.

 

Dodatkowe koszty, o których zapominamy
 

Niestety za domek letniskowy nie zapłacimy tylko tyle, ile wynosi jego cena. Już przy braku wyposażenia czy instalacji czekają nas dodatkowe koszty związane z samodzielnym montażem instalacji i urządzaniem domku. Ponadto nie możemy zapomnieć o kosztach transportu, kosztach ubezpieczeń czy później ponoszonych kosztach związanych z używaniem w domku prądu, wody czy gazu. Inna sprawa to samodzielna budowa domku. Tutaj nie zapłacimy jedynie za materiały budowlane i wyposażenie. Będziemy bowiem musieli najpierw kupić działkę, zwłaszcza chcąc mieć domek całoroczny lub stacjonarny, a do budowy zatrudnić ekipę specjalistów i to nie tylko stolarzy (w przypadku domku drewnianego), ale i specjalistów od montażu instalacji elektrycznej, wodnej, kanalizacyjnej czy ogrzewania. Koniecznie trzeba więc pamiętać, że to, że domek kosztuje kilkanaście tysięcy, nie znaczy, że wydamy właśnie dokładnie tyle.

 

 
 


Przejdź do strony głównej