Strona główna » Blog » Jak chronić domek drewniany przed gryzoniami?

Jak chronić domek drewniany przed gryzoniami?

Data dodania: 22-08-2020 Wyświetleń: 2859
Gryzonie w naszym domku letniskowym mogą być naprawdę dużym problemem. Szczury mogą zanieczyścić zapasy żywności po wejściu do kuchni i potencjalnie rozprzestrzeniać choroby. Mogą niszczyć meble i przegryźć większość materiałów budowlanych. Mogą przeżuć prawie wszystko i rozmnażają się szybko w krótkim czasie. Oznacza to, że jeden gryzoń może łatwo doprowadzić do dużego problemu. Niestety szkody, jakie myszy i szczury mogą wyrządzić naszemu mieniu, mogą kosztować dużo czasu i pieniędzy. Jak się przed nimi chronić?

Jak szczury i myszy wchodzą do drewnianych domów?

Gryzonie szczególnie chętnie wchodzą do drewnianych garaży i letnich domków zimą, kiedy na zewnątrz temperatura jest naprawdę niska, a my rzadziej korzystamy z tych przestrzeni. Gryzonie to sprytni przeciwnicy. Prawdopodobnie będą szukać jedzenia i schronienia w miarę, jak nadchodzi mroźna pogoda. A kiedy już dostaną się do środka, mogą powodować wiele problemów. Oprócz rozprzestrzeniania się chorób i bakterii mogą one również uszkadzać druty i meble.

Nie zapominajmy, że myszy i szczury mogą przeciskać się przez małe otwory, więc uszczelnijmy wszelkie możliwe punkty wejścia. Zadbajmy też o to, by nigdzie w naszym drewnianym domku nie było resztek jedzenia. Nawet okruchy przyciągną gryzonie! Nieprzyjemny zapach z kosza, zmywarki lub lodówki wystarczy, aby zainteresować myszy czy szczury.
 

5 sposobów zapobiegania szczurom i myszom w domkach z tarasem

1. Szczelna konstrukcja drewnianego domku

Małe luki i pęknięcia wystarczą, aby do naszego domku na działce dostały się gryzonie. Sprawdźmy wszystkie ściany, okna, drzwi i rynny pod kątem ewentualnych szczelin. Jeżeli jakieś zauważymy, od razu je uszczelnijmy.
 

2. Zadbaj o porządek

Jeżeli nasza posiadłość jest zagracona i nieuporządkowana, szkodniki znajdą wiele schronień, w których mogą przetrwać zimę. Usuńmy stosy gazet i przechowujmy je bezpiecznie z dala od drewnianego domku.
 

3. Walcz z wilgocią

Szkodniki szukają nie tylko pokarmu, ale także wody i wilgoci w zimie. Wycieki w łazience czy przeciekający dach zapewniają niezbędny zapas wody dla gryzoni. Warto więc zadbać o zabezpieczenie się przed nimi, zarówno ze względu na szczury i myszy, jak i dlatego, że mogą powodować poważne straty.
 

4. Zrób jesienne porządki

Po jesieni liście, gałęzie i inne ogrodowe śmieci prawdopodobnie zgromadzą się wokół naszego drewnianego domku. To idealne gniazda dla szkodników. Cały jesienny bałagan należy usunąć, zanim zrobi się zimno. Dodatkowo sprawi to, że nieruchomość będzie przyjemniejsza dla oka.
 

5. Ogólny przegląd domku letniskowego

Skuteczny sposób zapobiegania myszom i szczurom obejmuje dokładne sprawdzenie całego domu. Znajdźmy wszystkie luki znajdujące się na dachu, a nie tylko w pobliżu ziemi, i upewnijmy się, że są one odpowiednio zablokowane.


Wykonanie tych kroków pomoże ci przygotować się do ewentualnych inwazji gryzoni. Jeśli jednak obawiasz się, że masz już problem ze szkodnikami, skontaktuj się z ekspertami od ich zwalczania.

 

 

 

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog
    Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
    Nie pokazuj więcej tego komunikatu