Strona główna » Blog » Jak ocieplić domek letniskowy?

Nasze hity

Szukaj

Jak ocieplić domek letniskowy?

Data dodania: 11-09-2021 Wyświetleń: 3359
Ocieplenie domku letniskowego to coraz częściej kwestia interesująca ich właścicieli. Dzięki temu, że zapewniają sobie w domkach ogrzewanie mogą liczyć na bezproblemowy wypoczynek również wtedy, gdy temperatury na zewnątrz się niskie. Dotyczy to na przykład tych, które pobudowane są w górach, gdzie najlepszy wypoczynek jest właśnie w porze zimowej. Jednak samo ogrzewanie nie wystarczy, aby cieszyć się przyjemnością wypoczynku. Dobrze jest zadbać także o właściwe ocieplenie domku, co daje większą pewność tego, że będzie on odpowiednio utrzymywał temperaturę.

Jakie materiały stosować do ocieplenia domku

Jeśli chodzi o ocieplenie domku letniskowego to materiałów na rynku jest bardzo wiele. Zazwyczaj domki letniskowe to budynki wykonane z drewna, dlatego też w grę zazwyczaj wchodzi ocieplenie wewnątrz domku. Drewno bowiem jest wybierane jako materiał na domki nie tylko ze względu na swoje właściwości, ale także właśnie ze względu na wygląd domku po jego zestawieniu. Dlatego też w przypadku domków letniskowych stosuje się ocieplenie wewnątrz konstrukcji ściany, co zapewnia odpowiedni wygląd nie tylko na zewnątrz, ale również wewnątrz budynku. Z każdym rokiem na rynku oferowane są nowe materiały, które mają coraz lepsze właściwości i tym samym znacznie lepiej izolują domek. Wciąż jednak niezwykle popularnymi są takie jak styropian oraz wełna mineralna. Niezwykle łatwo bowiem stosuje się także w domkach letniskowych a ponadto ich koszt jest stosunkowo niski, co sprawia że koszty ocieplenia są stosunkowo niskie.

Jak wykonać dobre ocieplenie

Odpowiednio wykonane ocieplenie to przede wszystkim właściwie rozprowadzony materiał izolacyjny. Umieszczając go wewnątrz konstrukcji ściany należy zadbać o to, aby w każdym miejscu była odpowiednia ilość materiału ocieplającego. Ponadto istotne jest także to, aby pomiędzy drewnianymi elementami konstrukcji nie było szpar. W tym celu bardzo często stosuje się specjalne produkty których zadaniem jest właśnie uszczelnienie takich miejsc. Wielu właścicieli domków letniskowych samodzielnie podejmuje się wykonania ocieplenia swojego domku. Jednak do tego potrzebna jest wiedza i nieco doświadczenia. Dlatego jeśli ktoś nie wie jak się do tego zabrać, lepiej jest zatrudnić profesjonalistów, którzy zrobią to w odpowiedni sposób. Obecnie firm zajmujących się fachowym wykonywaniem ociepleń jest coraz więcej, co cieszy przede wszystkim poszukujących takich usług osób. mogą liczyć nie tylko na znacznie szybszą realizację ich zleceń jak również na coraz bardziej atrakcyjne ceny za takie usługi. Ponadto fachowcy doskonale wiedzą, który materiał ocieplający będzie odpowiedni dla konkretnego domku i w jakiej ilości należy go zastosować. W przypadku domków, które są w znacznie większych stopniu wystawione na działanie warunków atmosferycznych takich jak wiatr czy niskie temperatury lepiej zastosować nieco grubszą warstwę ocieplenia, aby uzyskać lepsze efekty. To, jak zostało wykonane ocieplenie na duży wpływ na dalsze korzystanie z domku i przede wszystkim związane z tym koszty jego utrzymania.

Nowe interesujące metody ocieplenia

Z każdym rokiem pojawia się coraz więcej nowości, również jak chodzi o kwestie związane z ocieplaniem budynków. Jednym z takich właśnie rozwiązań, które zyskuje sobie coraz większą popularność jest między innymi ocieplanie pianą PUR. Jest to specjalna piana, którą natryskuje się na obszar, który ma być ocieplony. Zwiększa ona swoją objętość, dokładnie wypełniając wszystkie szczeliny i zakamarki. Dzięki temu dociera również do mniej dostępnych miejsc, dając tym samym dobrą warstwę izolacyjną. Ocieplanie pianą PUR musi być jednak wykonywane przez osoby dysponujące odpowiednim do tego sprzętem jak również posiadające odpowiednie doświadczenie. Piana po zastygnięciu twardnieje, co pozwala na jej formatowanie na przykład poprzez przycinanie jej nadmiaru. Wprawdzie koszt wykonania ocieplenia w taki sposób jest nieco wyższy niż koszt ocieplenia na przykład styropianem, jednak ze względu na bardzo dobre efekty jakie daje rośnie ilość osób, zainteresowanych taką właśnie usługą.

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog
    Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
    Nie pokazuj więcej tego komunikatu