Strona główna1 » Blog2 » Jak urządzić domek letniskowy 25m2?

Jak urządzić domek letniskowy 25m2?

Data dodania: 30-06-2020 Wyświetleń: 17 25 metrów kwadratowych może wydawać się bardzo małą powierzchnią. Można jednak wykorzystać wnętrze na tyle funkcjonalnie, że rezultat będzie w pełni zadowalający. Na początek musimy zdecydować, czy wolimy domek z jednym dużym pomieszczeniem, czy podzielony na pomieszczenia mniejsze. Później możemy przystąpić do urządzania.

​​​​​​Salon, sypialnia, kuchnia i łazienka

W domku letniskowym powinny panować odpowiednie warunki przede wszystkim do odpoczynku i rekreacji. Jednak bardzo ważna jest oczywiście możliwość zaspokojenia wszystkich niezbędnych potrzeb. Nie może więc w nim zabraknąć miejsca do przygotowywania posiłków, a także łazienki i przede wszystkim toalety. W domku o powierzchni 25 metrów kwadratowych nie jest tak łatwo wygospodarować miejsce na to wszystko, ale przy odrobinie pomyślunku da się stworzyć odpowiednie warunki bytu.
 

Jak urządzić domek z jednym pomieszczeniem?  

Jedno pomieszczenie to trochę mało komfortowa sprawa. Jeśli jednak zdecydowaliśmy się na taki domek, to musimy jakoś sobie poradzić. W takim pomieszczeniu powinno znaleźć się jakieś łóżko lub składana kanapa, stolik, szafka na ubrania i inne rzeczy, aneks kuchenny i przynajmniej toaleta, aczkolwiek fajnie by było móc też się umyć. Ważny jest także rozkład wyposażenia, a to już zależy od kształtu samego domku. Jeśli domek ma kształt prostokąta lub kwadratu, najlepiej wszystko ustawiać pod ścianami, a na środku postawić stolik. Trzeba pamiętać o tym, by zachować swobodę poruszania się po domku.
 

Jak urządzić domek z dwoma pomieszczeniami?  

Domek na 25 metrów kwadratowych może być też podzielony na dwa pomieszczenia – jedno duże i drugie małe. W takiej sytuacji w dużym najlepiej urządzić salon – sypialnię z aneksem kuchennym, a małe przeznaczyć na łazienkę i toaletę. Mycie czy załatwianie potrzeb fizjologicznych wymaga prywatności i intymności. Nikt nie lubi tego robić na oczach innych, więc jeśli tylko jest do dyspozycji jakieś malutkie pomieszczenie, to należy zrobić tam łazienkę.
​​​​​​​

​​​​​​​Jak urządzić domek z trzema pomieszczeniami?  

Trzy pomieszczenia to w domku na 25 metrów kwadratowych już luksus. Wtedy mamy do czynienia z jednym większym pomieszczeniem i dwoma mniejszymi. Większe pomieszczenie to oczywiście salon – sypialnia z kanapą lub łóżkiem, szafą na ubranie i stolikiem do spożywania posiłków. W dwóch mniejszych pomieszczeniach zaś pozostaje urządzić kuchnię i łazienkę.
 

​​​​​​​Meble do domku letniskowego  

Jeśli kupujemy domek letniskowy bez wyposażenia, warto rozważyć umieszczenie w nim mebli, na które po prostu nie ma miejsca w mieszkaniu. Warto odnowić jakieś stare meble zamiast kupować nowe i wydawać dodatkowe pieniądze. Trzeba jednak pamiętać o tym, że meble do domku letniskowego powinny być lekkie i niewielkie, tak aby nie tylko się pomieściły, ale też nie zajęły zbyt wiele miejsca i nie utrudniały poruszania się po domku. W łazience zaś warto zrezygnować z umywalki, zwłaszcza jeśli w kuchni jest zlew i postawić na wąską kabinę prysznicową, która spokojnie zmieści się w małym pomieszczeniu razem z toaletą.


Przejdź do strony głównej