Strona główna » Montaż

Montaż

Prosta konstrukcja umożliwia prosty montaż proponowanych przez nas domków drewnianych. Do tej czynności będziesz potrzebował jednak podstawowych narzędzi budowlanych, w tym piły do drewna, wkrętarki, miarki, drabiny, młotka i poziomicy. Pamiętaj również o przestrzeganiu kilku podstawowych zasad, które znajdziesz w tym artykule.

Usługa montażu domku drewnianego

Przed rozpoczęciem montażu domku drewnianego należy zgłosić się do naszej firmy po rysunki odpowiadające wymiarom fundamentów i miejscom umieszczenia legarów. Elementy te odgrywają szczególną rolę podczas osadzania domku na bloczkach fundamentowych.

Od klientów wymagamy przygotowania podłoża, które musi być stabilne i wypoziomowane. W przeciwnym razie możemy odmówić montażu domku drewnianego. Zależnie od preferencji i możliwości, klient może zdecydować się na podłoże takie jak:

  • betonowy fundament,
  • kostka brukowa,
  • bloczki betonowe.

Należy pamiętać, że podłoże powinno wznosić się nad poziom terenu, najlepiej ok. 10 cm. Klient ponosi również koszty dojazdu do miejsca montażu.

Czy montaż domku letniskowego zimą to dobry pomysł?

Domki letniskowe wykorzystujemy przede wszystkim latem, przy domach jednorodzinnych, jak i na Rodzinnych Ogródkach Działkowych. Dlatego też o ich postawieniu myślimy wiosną lub latem. Jeśli jednak zależy nam na montażu przez profesjonalną ekipę, może się okazać, że nie znajdziemy dogodnego terminu ze względu na długi czas oczekiwania w sezonie letnim. Okazuje się jednak, że jest rozwiązanie tego problemu - montaż domku letniskowego może nastąpić jesienią, a nawet zimą i w okresie mrozu. Wszystko dlatego, że do montażu domku drewnianego nie stosuje się kleju i zaprawy, tylko wkręty i gwoździe, dlatego na stabilność konstrukcji drewniane niskie temperatury nie mają wpływu.

Montaż domku letniskowego krok po kroku

Po przygotowaniu podłoża następuje kolejny etap montażu domku drewnianego. Polega on na ułożeniu belek podwalinowych równolegle do wejścia. Należy pamiętać o sprawdzeniu poziomicą, czy belki są ułożone prosto. Następnie możemy zacząć układać pierwszą część elementów ścian - zarówno z przodu i z tyłu, jak i po bokach. Przybijamy je za pomocą gumowego młotka. Kolejnym etapem jest montaż okien i elementów ścian okalających futryny. Dalsze kroki w ramach montażu domku letniskowego to:

  • dokończenie ścian i montaż szczytowych, trójkątnych elementów, w których będą zamocowane również krokwie dachu,
  • montaż desek dachowych,
  • osadzenie drzwi,
  • wykonanie podłogi z desek,
  • pokrycie dachu papą lub gontem i zabezpieczone listwami maskującymi,
  • zabezpieczenie drewna farbą, olejem lub impregnatem.

Samodzielny montaż domku letniskowego

Do każdego domku drewnianego dołączamy szczegółową instrukcję montażu oraz plany, które ułatwią samodzielne składanie konstrukcji i znacznie wydłużą jego żywotność. Tego typu domki są spakowane i gotowe do dostarczenia, dlatego nie mamy możliwości wprowadzenia zmian w ich wyglądzie. Przygotowanie płyty fundamentowej czy położenie kostki brukowej wymaga umiejętności i doświadczenia, więc jeśli czujesz się niepewnie, to zleć ten etap profesjonalnej firmie. Pamiętaj, że na miejscu potrzebny jest dostęp do energii elektrycznej. Jeśli go nie ma, należy nas o tym poinformować, wówczas ekipa zostanie wyposażona w agregat prądotwórczy.


Przejdź do strony głównej
    Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
    Nie pokazuj więcej tego komunikatu